Home » Teknoloji » Adsl Kota

Adsl Kota

ADSL müşterileri Adsl Kota bilgilerine http://adslkota.ttnet.net.tr adresinden ulaşabilirler. Adsl kota bilgileri için şifre gereklidir, yukarıdaki adresten aynı zamanda şifrelerini değiştirebilir ve yine http://dslmail.ttnet.net.tr internet adresinden e-mail adreslerini ve şifrelerini alabilirler.
Eğer internet üzerinden ADSL kullanıcı şifre değişikliği yapılırsa modem üzerinde de aynı değişikliğin yapılması gerekir. Güvenlik açısından şifrelerin başkalarıyla paylaşılmaması tavsiye edilir.
Adsl Kota Bilgileri için:
http://adslkota.ttnet.net.tr/

ADSL kota bilgilerini nasıl öğrenirim?

ADSL KOTA Kullanım bilgilerine ulaşım:

Pek çok kişi Türk Telekom ADSL hizmetini 3GB kotalı kullanıyor ve bu kota hemen dolabiliyor. Kota aşılırsa ek ücret ödememek için sıkça ADSL kota bilgilerini kontrol etmek gerekir.

  1. Bunun için öncelikle Türk Telekom’un ADSL kota bilgilerini kontrol etmemiz için yaptığı web sitesine ADSL KOTA bilgilerine bakmak gerekir.
  2. Kullanıcı adının sonuna @ttnet eklemeyi unutmayınız.
  3. Adsl kota şifresi normal ADSL’e bağlanma şifresidir.
  4. Güvenlik kodunu yani resimde gördüğünüz harfleri girerken hepsini küçük harf ve birleşik olarak yazmalısınız. Eğer yanlış yazarsanız ve “Geri dön” yazısına tıklarsanız, resmin yenilenmesi için klavyeden F5 tuşuna basmayı unutmayınız.
  5. Türk Telekom ADSL kota bilgileri kullanım sözleşmesini onaylamalısınız.
  6. Sözleşmeyi onayladıktan sonra sol üstteki menüden “Kullanım Bilgileri” nin üzerine gelin ve “Aylık transfer” e tıklayın.
  7. Burada son 6 aylık adsl transfer bilgilerinizi görebilirsiniz.
  8. Eğer yeni(Son 12 saat içinde) dosya yüklediyseniz bu bilgi adsl kota limitinize yansımamış olabilir. Yansıması için bağlantınızı koparıp yeniden bağlanın ve ADSL kota bilgilerinizi tekrar kontrol edin.

Eğer aylık adsl kotanız 3GB ise ve her ay 3GB limitini çok geçiyorsanız, size önerimiz adsl kota limitinizi arttırmanız veya limitsiz tarifeye geçmeniz olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.